دپارتمان تولید و امور مهندسی

 

یکی از مهم‌ترین و منحصربه‌فردترین تولیدات شرکت تکتا مربوط به طراحی و تولید فرستنده‌های رادیویی و تلویزیونی می‌شود. اولین فرستنده‌های رادیویی و تلویزیونی داخلی در روزهای ابتدایی پس از انقلاب شکوهمند اسلامی در شرکت تکتا توسط مهندسان و طراحان مجرب تولید شد.

بخش  R&D يا مهندسي شرکت تکتا امور حوزه تحقيق و توسعه تولدات را به عهده دارد؛ طراحي نمونه‌سازي صنعتي و آرشيو توليدات فني شركت از جمله فرآیندهایی‌ست که در این دپارتمان توسط مهندسان متخصص در رشته‌های طراحی الکترونيک، طراحی مدارات  RF  و فرکانس بالا، طراحی مدارات کنترلي و ميکرو کنترلی، برنامه‌نويسی ميکروکنترلرها، طراحی مکانيک و نقشه‌کشی حرفه‌ای صورت مي‌گيرد.

از اواسط سال 1389 تکتا با تکیه بر بازوان امورتولید و امور مهندسی، توانست طرح توسعه خود با راه‌اندازی خط تولید مونتاژ پیوسته به بهره‌برداری برساند و بيش از 100 هزار دستگاه گیرنده دیجیتال تلویزیون با برند TAKVISION و بيش از 120 هزار دستگاه گیرنده دیجیتال نیز با برندهای مختلف به سفارش مشتری تولید و به بازار عرضه کند.

تولیدات و خدمات امور مهندسی:

امروز تکتا با تولید فرستنده کامل و نصب، نگهداری و تامین قطعات پسیو و ماژول‌های جداگانه برای انواع فرستنده‌های تلویزیونی دیجیتال (DVB T/T2) و رادیویی با توان کم‌قدرت، میان‌قدرت و پرقدرت از 10 وات تا 6 کیلووات و تولید تقویت کننده‌های پرقدرت در باندهای  UHF تا مایکرویو SSPA-SSPB یکه‌تاز میدان تحقیق، تولید در پروژه‌های مخابراتی و برودکست بوده است.

پروژه‌ها:

اجرای پروژهای طراحی و نصب و راه‌اندازی استودیوهای ضبط و پخش زنده صوتي و تصويري یکی دیگر از فعالیت‌های بخش مهندسی ششرکت تکتاست که پروژه‌های مربوط به سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران را پوشش داده و پیشینه موفقی در حیطه مهندسی استودیویی در کشورهای منطقه نیز داشته است.