آزمایشگاه‌های شرکت تکتا در استان‌های تهران و البرز

 

مجموعه شرکت تکتا توانمندی خود را برای برگزاری دوره‌های آموزشی در حیطه فعالیت‌های آزمایشگاهی خود را برای ارگان‌های تولیدی و آموزشی اعلام می‌کند. متقاضیان می‌توانند با تکمیل فرم ارتباط با مشتریان تقاضای خود را ثبت کنند و همچنین با راه‌های ارتباطی دیگر (علائم ایمیل و تلفن) با ما تماس بگیرند.

در حال حاضر مجموعه آزمايشگاه‌­هاي مرجع اين شرکت با بهره­‌گيري از مجهزترين و کامل‌ترين امکانات و به‌کارگيري کارشناسان مجرب و متخصص، با استقرار الزامات استاندارد ISO/IEC 17025 و اخذ گواهينامه‎‌های مورد نیاز، به‌عنوان آزمايشگاه اکروديته سازمان ملي استاندارد ايران و همکار سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي در شهرهاي تهران و کرج در زمينة آزمون‌هاي ارزيابي انطباق انواع آنتن­‌هاي مخابراتي، كمباينر، فيلتر و گيرنده ديجيتال زميني DVB-T/T2 و مصرف انرژی تجهيزات اداری فعاليت مي‌کند.

مجموعه شرکت تکتا توانمندی خود را برای برگزاری دوره‌های آموزشی در حیطه فعالیت‌های آزمایشگاهی خود را برای ارگان‌های تولیدی و آموزشی اعلام می‌کند. متقاضیان می‌توانند با تکمیل فرم ارتباط با مشتریان تقاضای خود را ثبت کنند و همچنین با راه‌های ارتباطی دیگر با ما تماس بگیرند.

خدمات آزمایشگاه‌های شرکت تکتا:

آزمايشگاه گيرنده ديجيتال زميني DVB-T/T2:

در آزمایشگاه مجموعه تکتا در تهران آزمون‌های متنوعی انجام می‌گیرد؛ در پایان نتیجه آزمون در قالب گواهینامه ارائه می‌شود. شرکت تکتا گواهینامه‌های تایید صلاحیت را به نمایندگی از مرکز ملی تایید صلاحیت ایران ارائه می‌دهد و با همکاریِ سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي مجوز صدور نتیجه آزمون را نیز دریافت کرده‌است.
از جمله مهم‌ترین و رایج‌ترین آزمون‌های آزمایشگاه مجموعه تکتا در شهر تهران می‌توان به آزمون منابع نرم‌­افزاري، سخت‌افزاري شامل تيونر، دمدولاتور و ديکودر صدا و تصوير اشاره کرد.

آزمايشگاه آنتن:

در آزمایشگاه آنتن تکتا که در شعبه استان البرز مستقر است، آزمون‌های متنوعی از جمله انواع اندازه‌گيري‌هاي لازم نظير فاز، بهره، الگوي تشعشعي، امپدانس و عدد نويز هر نوع آنتن در فرکانس¬هاي بالا و به روش ميدان دور در این آزمایشگاه قابل انجام است. مطالعه بیشتر…

علاوه بر تجربه 50 سال فعالیت در زمینه تجهیزات گیرنده، یکی دیگر از مهم‌ترین ویژگی‌های مرکز آنتن تکتا برگزاری آزمون‌های مربوط به سنجش پارامترهای آنتن و انواع تشعشع کننده های الکترومغناطیسی است. تجهیزات دقیق و به‌روز این مرکز در کنار کارشناسان مجرب و متخصصان کارآزموده نام شرکت تکتا را برجسته و بر فراز قله‌های موفقیت دراین حوزه قرار داده است.

آزمايشگاه تعيين معيار مصرف انرژی:

افزايش تقاضای جهانی انرژی، کاهش پيش‌بينی‌شده سوخت‌های فسيلی موجود و شواهد فزاينده گرمايش زمين در طول دهه‌های گذشته، توليدکنندگان و واردکنندگان محصولات را مکلف به الصاق  برچسب انرژي بر روي محصولاتی کرد که استاندارد آن تدوين و اجباری شده است. در آزمايشگاه تعيين معيار مصرف انرژی مجموعه تکتا آزمون‌های برچسب انرژی برای محصولاتی نظیر انواع تلویزیون، رایانه‌ها، صفحه نمایش، منابع تغذیه و تجهیزات تصویرپردازی قابل انجام است.

آزمايشگاه آزمون شرايط محيطی:

آزمایشگاه شرایط محیطی با داشتن امکانات و تجهیزات مناسب و دقیق آماده خدمت‌رسانی به مشتریان برای انجام آزمون‌هایی‌ست که نیاز به ایجاد شرایط محیطی خاص است. آزمایشگاه آزمون شرایط محیطی مجموعه تکتا شرایط محیطی 30- درجه سانتیگراد برای تجهیزات با ابعاد 200cm*50cm* 25cm و همچنین شرایط محیطی 60+  درجه سانتیگراد برای تجهیزات با ابعاد 150cm*70cm* 70cm را ایجاد کرده است.

transmitter 2kw
sfdsf
تجهيزات اندازه گيری آزمایشگاه مجموعه تکتا:

آزمایشگاه مجموعه تکتا برای آزمون‌های خود از ابزار Digital Multimeter با گستره اندازه‌گیری ولتاژ (10 mvتا1000 v )و جريان (100µaتا10a) و گستره به‌کارگیری ولتاژ (1vتا250v ) و جريان (1maتا0.5a) با حدود خطای مجاز ولتاژ(0.6%)± و جريان (0.9%)± بهره گرفته است.

ابزار DVB-T/H MODULATOR یکی دیگر از تجهیزات آزمایشگاه تکتاست که گستره اندازه‌گیری آن 45  تا 875 MHz  در  1 Hzو گستره به‌کارگیری آن 174 تا 862 MHz با حدود خطای مجاز 20 ppm برآورد شده است.

ولت‌متر Milivoltmeter ( Power meter) که در آزمایشگاه شرکت تکتا مورد استفاده قرار می‌گیرد، ساخت شرکت الکترونیکی روهد اند شوارتز با گستره اندازه‌گیری و  گستره به‌کارگیری -40 تا  +53dBmاست و حدود خطای مجاز آن 0.01 اعلام شده است.

پاور سنسور Power Sensor آزمایشگاه شرکت تکتاهم ساخت شرکت آلمانی روهد اند شوارتز است. گستره اندازه‌گیری این دستگاه 200 PW to 20mw و حدود خطای مجاز آن 0.03 dB است.

مدولاتور Modulator DVEO- Teleview آزمایشگاه شرکت تحقیق و تولید وسایل الکترونیک تکتا ساخت شرکت DVEO است که گستره اندازه‌گیری آن55  تا956 MH  و  956 تا 2150 MHz و گستره به‌کارگیری آن 174 تا 862 MHz  است.

از دیگر تجهیزات این آزمایشگاه می‌توان به ست اندازه‌گیری ویدئویی، دستگاه آزمون سیگنال ژنراتور، منبع تغذيه متغير  Voltage regulator، ديتا لاگر، ترمومتر ديجيتال، TV EXPLORER HD+، فرستنده TKP-82/R10S 10W DVB-T/T2 و پترن ژنراتورGV-898، لوکس متر LX-1108، درخشندگی متر TES-137 (لومينانس متر)، واتمتر DW-6063، و 435 پاور آنالايزر فلوک اشاره کرد.